Pages

Search:

Jul 16, 2014

Little tour in my new home!

Eneselgi on vaimustus veel nii suur peal, et otsustasin ka teiega seda pisut jagada. Päris oma elamisest olen juba paar aastat unistanud. Isaga koos oli küll hea, kuid see on ju paratamatu, et üks hetk tuleb ise oma kodu luua. Kätte jõudiski minu kord. Ühel laupäeval mõtlesime kaaslasega ühte korterit vaatama minna. Kohe päris esimest korda. Teadsime juba ette, et me ei võta seda, kuid soovisime protsessi käima saada ehk 35856 korterile ikka tiir peale teha. Meie praegusesse Kalamaja korterisse sisse astudes kukkusid meil vist mõlemal lõuad maani. Ma teadsin kohe, et saaksin seda koduks nimetada. Tean, et kõik on remondiga saavutatav, kuid nähes kohe suuri aknaid ja valgeid seinu, olin ma müüdud. Natuke alla nädala jäi mind see piinama. Kaaslast muidugi ka. Arvasin, et mina ei võta omale kunagi üürikorterit. See oleks ju maha visatud raha. Viimase kuu jooksul aga hakkasin laenu idee ees taganema. Ei olnud justkui päris kindel, et tahaksin seda 30 aastat tasuda. Pealegi on see meil ka esimene ühine kodu. Aasta pesitseme vast ikka siin ja eks siis näis, mis elu toob.
Maasikad ja talinelgid- vanaema aiasaadused.
Kaaslase tehtud maalid. Mina olen poolik!
Vaade köögi poolt. Esimesele korrusele nurga taha jääb esik.
Diivan, laud ja seina ääres olev telekalaud olid juba korteris olemas. Diivan oli varem seina ääres, kuid tõstsime teisele poole, sest telekat meil ei ole ning nii on parem vaade merele. Klaasist esemed on plaanis ka välja vahetada. Ma pole klaasmööbli austaja. Muutustega hoian teid kursis ;)
Lõpuks sain omale peegli. Mul oli viimati korralik peegel 58572357 aastat tagasi!
Nokitsemist on veel vannitoas, köögis ja magamistoas. Valmis maalid lähevad ka lähipäevil seina. Kodusisustus poed on hetke lemmikud ning koguaeg tuleb prioritiseerida, mis tahaks kohe osta ja milleta saab hetkel hakkama. Ikeasse tahaks ka meeletult, aga kuna juba kaks reisi on organiseeritud, siis see on kahjuks lähi kuudel välistatud. Milliseid (pigem soodsaid) poode oskate soovitada? Võivad olla ka nurgatagused!

25 comments :

 1. Imeilus korter ja asukoht tundub ka täiuslik olevat. Mitme toaline korter on? Ja kui saladus pole, siis kui palju üür on? Tahan ise hiljemalt järgmine aasta ideaalis samuti Kalamajja kolida, aga hinnad on seal nii üürikatel kui müüdavatel korteritel päris koledad :/

  ReplyDelete
  Replies
  1. 2-toaline ja avatud planeeringuga. Kalamaja on niiiiivõrd ilus! Hind on ka krõbe, kuid kahepeale pole hullu :)

   Delete
 2. Olen endale viimased kaks aastat taolist korterit otsinud, teil väga vedas- mina olen kade :D
  Kas korter asub Tööstuse tänaval? Leidsite läbi kinnisvaraportaali?


  Loodan, et saate ennast ilusti sisse seada ja mõnusat esimest kodutunnet!
  Kerly

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jep, Tööstuse. Tuttav ei olnud jõudnud seda veel portaali lisada :)

   Delete
 3. Your new home looks so beautiful! I wish I lived in a flat like that :D

  ReplyDelete
 4. Mul on reaalselt füüsiliselt valus sellist elamist vaadata. Suuperdooper!

  ReplyDelete
 5. Mina küll üürikorterit enda koduks ei nimetaks :) Aga ilus ajutine elamine sellegipoolest!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mina nimetan :)
   On inimesi, kes terve elu elavad üürikorteris ja siiski see nende kodu.

   Delete
  2. Sama siin! Olen juba viimased 4 aastat elanud üürikorteris. Nii nagu sinagi - ei tea täpselt, mida tulevik toob ja päris iga korteri eest ei tahaks ka 30 aastat maksta... Ja mina tunnen ennast küll väga koduselt! :)
   PS! Ülisuper lahe korter :)

   Delete
  3. Kuidas ta siis seda nimetada võiks? :) "Ma täna välja ei tule, jään oma ajutisse elukohta"? :D

   Delete
  4. No ilmselgelt ei mõelnud kommentaari kirjutaja seda nii, dear Anna Elisabeth. Ses suhtes et see nagu on kodu, aga samal ajal ei ole ka, iga hetk võib keegi otsustada, et thats it, ma tahan tagasi kolida või tõstan üüri või misiganes. Nii et safe "päris oma tunnet" ei saa üürikas kunagi olla!

   Delete
  5. Muidugi on see kodu, vahet pole kas üürikas või mitte. Samamoodi võid ju pangalaenuga ostetud korteri kohta öelda, et on ja ei ole ka, intressid võivad tõusta või elamispindade turuhinnad langeda, nii et pank tahab lisatagatist või misiganes. Ja tegelikult elab, ütleme näiteks Skandinaavias, väga suur protsent inimesi terve elu üürikates. See on täiesti tavaline ja normaalne. Eestlased on lihtsalt väga suure omandivajadusega :) Kodu ja päris oma tunde saab enda ümber luua igale poole, mitte ainult juriidiliselt enda omandis olevasse korterisse või majja.

   Delete
 6. Sattusite tõesti tõelise pärli otsa! Kõik see avarus ja valgusküllasus ja VAADE!

  ReplyDelete
 7. Issand ma kujutan ette, kuidas hommikul saaks teed või kohvi juua seal diivani peal ja vaadata mere peale. Ohh milline vedamine teil ikka!

  ReplyDelete
 8. Kui ilus ja avar ja õhuline kodu! No ja siis see vaade aknast - teil vist väga pole plaanis muretseda ka telekat, kui selline vaatepilt sealt avaneb :)

  ReplyDelete
 9. Looks like a beautiful place with a beautiful view! I am happy for you! Did you do the paintings yourself?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you! Paintings are by Matis (my boyfriend) :)

   Delete