Pages

Search:

Nov 16, 2015

VALGEJÄRVE MOOSEKANDID


Mulle tohutult meeldib avastada erinevaid matkaradasid. Kolm moosekanti said taaskord kokku ning seekord sai külastatud looduskaunist Valgejärve matkarada. Kaamerat kaasa tassima ei hakanud, kuid telefoniga sai üht-teist jäädvustatud küll. Maastikukaitsealal asub 6,5 km jalgsirada ja üle järve viib 1,2 km laudtee 6 meetrise vaatetornini. Kaasas oli meil ka toidumoona, nagu alati. Metsas leidsime väga kihvti lõkkeplatsi, mis täitis soojasaamise kui ka grillimise vajadused.

Tuleb tunnistada, et rongisõitu suunal Tallinn-Riisipere ootasin suuremat sorti põnevusega. Joffe ei olnud oma kammraade kaua näinud ning teades, et ta võib aegajalt väike riiukukk olla, kartsin, et Hundiga võib rüseluseks minna. Rongis ma neid kokku lasta ei tahtnud, kuid ära sai üksteist nuusutatud küll. Otsustasime, et kui oleme kohale jõudnud, siis laseme koerad korraga vabadusse. Pidin peaaegu nutma hakkama kui kõigil kolmel ketas all ringi käis ja üksteist taga ajama hakkasid. Moosekantide läbisaamine oli parem kui ma kunagi oodata oleks osanud.

Järgmine matk on juba kalendris kirjas, kuid koht veel valimata. Kõik soovitused on teretulnud!

 
 Moosekandid peavad aru, kuhu edasi?


Follow me on Bloglovin / Facebook / Instagram

6 comments :

 1. Soovitan Kakerdaja raba või Paukjärve matkarada Kõrvemaal!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kakerdajas käidud ja väga meeldis! Tundub, et Paukjärvel Kõrvemaal käimata. Aitäh!

   Delete
 2. Replies
  1. Hahaha, mu matkasell ütles, et olen seal ka käinud. Ma pean hakkama neid omale kirja panema :D

   Delete
 3. Sellised matkad on nii lahedad. Kuidagi nii lahe vaadata, et inimesed käivad aina enam rabas ja matkarajadel, just viimasel ajal eriti olen tähele pannud. Ja kuidas inimesed viitsivad näiteks varavara ärgata, et näha rabas päikesetõusu. Nii lahe ju. Meil on juba kolmandat aastat plaanis kas päev enne või pärast jõule matkarajale minna. Matkame veits ja otsime sellise koha, kus raja lõpus on RMK majake, kus saame tule alla teha, küünlad korraks põlema panna ja kaasavõetud vorstikesed soojaks teha. Ja siis istume, joome kohvi/teed (ja need, kes roolis olema ei pea, need mekivad ka muid häid seest soojakstegevaid jõulujooke :D). Mõnus!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa, me plaanime ka talvel millalgi RMK majakese võtta, just viimane kord arutasime ka kui mõnus see oleks! Jään sinu kogemust ootama! ;)

   Delete